Tibuki – sklep kolczyki z bursztynem zaprasza!

Bursztyn jaki oferuje sklep kolczyki z bursztynem w swojej całkowicie naturalnej postaci jest skałopodobny i zwykle nieprzezroczysty. Najczęściej bursztyn kojarzony jest z jego dobrze znanymi odcieniami żółto-pomarańczowo-brązowymi. Istnieje jednak wiele różnych odcieni, od kruchej bieli po cytrusową żółć, brąz, a nawet czerń. Inne niespotykane kolory to czerwień, zieleń, a nawet błękit – rzadki bursztyn dominikański, jednak nie jest to bursztyn bałtycki jaki sprzedaje sklep kolczyki z bursztynem.

Kolor, przejrzystość i szczegółowość naszej bursztynowej biżuterii jest wynikiem poddania naturalnego pierwiastka kopalnego działaniu wysokich temperatur, ciśnień i polerowania. Wydobycie naturalnego piękna kamienia szlachetnego w taki sam sposób, w jaki diament jest polerowany i otrzymuje fasetowany szlif. Podgrzanie bryły bursztynu powoduje efekt maleńkich wewnętrznych eksplozji, tworząc niepowtarzalne organiczne wzory, nadając każdemu egzemplarzowi prawdziwie indywidualny charakter który podkreśla sklep z kolczykami z bursztynem.

Bursztyn z miejsca jakim jest sklep kolczyki z bursztynem powstał więc w tych wielkich lasach północnej Europy, ale jak to się dzieje, że możemy się nimi dziś cieszyć? W ciągu ostatnich 2 milionów lat lodowce i ich stopione wody przeniosły złoża tej historycznej skamieniałości w kierunku linii brzegowej Bałtyku.