Kiedy wybrać pieluszki bambusowe?

Kilka firm rozpoczęło produkcję na pieluszki bambusowe – całkowicie biodegradowalne. Używają materiałów pochodzenia roślinnego zamiast farszu poliakrylanowego, sztucznych barwników, materiałów toksycznych i tworzyw sztucznych.

Z tymi pieluchami jakimi są pieluszki bambusowe wiąże się wyższa cena, ze względu na wyższe koszty produkcji. Ale masz również komfort, wiedząc, że Twoje dziecko nie będzie narażone na działanie agresywnych chemikaliów. Te pieluchy nie będą leżały na wysypiskach przez wieki. Jeśli chcesz wygody jednorazowych pieluch bez marnotrawstwa, są one idealne.

Naturalne marki jakie produkują pieluszki bambusowe., mogą zacząć się rozkładać w ciągu zaledwie 2-3 miesięcy, w przeciwieństwie do ponad 500 lat. Wykorzystują również atrament na bazie wody, który jest chroniony przed środowiskiem. Ponieważ bambus jest naturalnie odporny na zapachy i antybakteryjny, wybór pieluszek bambusowych jest nie tylko lepszy dla naszej planety, ale także bezpieczniejszy dla Twojego dziecka.

Jeśli nie możesz znieść wysokich kosztów za pieluszki z bambusa, istnieje jeszcze inne rozwiązanie — pieluchy tetrowe.

Wielorazowe pieluszki bambusowe przeszły długą drogę od czasu ich powstania. Klasyczny obraz bawełnianego prześcieradła przytrzymywanego agrafkami nie jest już rzeczywistością. Zmodernizowali pieluchy wielorazowe z konturami, rzepami lub zatrzaskami, zabezpieczeniem przed wyciekiem i kilkoma całkiem stylowymi nadrukami. Teraz te pieluchy są wykonane z oddychających materiałów i nie wymagają namaczania przed praniem (jak to miało miejsce wcześniej).