Jak objawia się pęknięta rura odpływowa?

Najlepszym rozwiązaniem przy zakupie starego mieszkania lub generalnym remoncie domu byłaby wymiana wszystkich rur na plastikowe. Jeśli zmienisz tylko pion, prędzej czy później nadejdzie obrót rur wodnych i znowu będziesz musiał wyłączyć wodę, rozcieńczyć brud i zmarnować czas. Jeśli jednak możliwości finansowe na to nie pozwalają, a cieknąca kanalizacja wymaga demontażu, należy podjąć pilne działania aby pęknięta rura odpływowa nie przysporzyła problemów.

Przed rozpoczęciem pracy należy zaopatrzyć się w narzędzia i materiały. Ponieważ przy wymianie pionu w mieszkaniu wielokondygnacyjnego budynku (zwłaszcza jeśli chodzi o pierwsze piętra) konieczne będzie odcięcie wody w całym wejściu, wszystko należy zrobić tak szybko, jak to możliwe. Przed demontażem i odcięciem wody ostrzeż wszystkich sąsiadów powyżej, aby nie korzystali z kanalizacji i nie chodzili do toalety, w przeciwnym razie wszystko, co zostanie wysłane rurami pękniętymi, trafi do twojego mieszkania, a ty zalejesz niżej sąsiedzi.

Kiedy więc nadszedł czas na wymianę podstopnic i czy można to robić po kawałku? Gdy pęknięta rura odpływowa cieknie! Większość inżynierów zaleca, aby wymiana była wykonywana od razu, przy czym tablica zajmowała się każdą osobną linią w budynku, od dołu do góry. W przeciwnym razie pracownicy dla których pęknięta rura odpływowa jest wyzwaniem narażają się na dodatkowe problemy, łącząc nowe taśmy ze starymi taśmami i powodując przerwy w linii. „Tam, gdzie ludzie próbowali naprawić jedno piętro, robią sobie przerwę na innym. „